S Natáliou na bicykli – o zdravých potravinách

S Natáliou na bicykli – o zdravých potravinách

 

Myslíte si, že sú dôležité pre športovcov zdravé potraviny?

 
Hoci som sa v minulosti venovala viacerým športom, vždy ostávam verná bicyklu. Nie je to tak dávno, vybrala som sa na nákup do potravín. Okrem iného som kúpila som rajčiny, mrkvu a kurča. Čo ma prekvapilo, kurča bolo z Číny, mrkva z Holandska a rajčiny zo Španielska. Vtom som si uvedomila, že to znamená jedného nezamestnaného pestovateľa mrkvy a rajčín a jedného chovateľa kurčiat. Čo je najhoršie, kurča bolo zvodnatené, rajčiny bez chuti a mrkva tvrdá a suchá.

 

Čo tým chcete povedať?

 

Viem, že každému športovcovi záleží na tom, čo konzumuje. Slovenskými potravinami sa stravuje určite i dnešný majster sveta v cyklistike či futbaloví šampióni. Základom športových výkonov je kvalitná domáca strava už od detstva. Chcem teda povedať len toľko, že moje deti chcú jesť slovenské voňavé paradajky a kurča zo slovenského chovu. Aj ja z nich chcem mať majstrov sveta.

 

Aké teda vidíte riešenie?

 

Zdravá strava je základ života a je potrebná pre športové výkony. Čerstvé potraviny znamenajú zvyšovanie slovenskej produkcie a tým aj znižovanie nezamestnanosti na Slovensku. Je pre mňa dôležité, aby boli ľudia zdraví a zamestnaní. Čo viac si môžeme želať?

 

A dajte ešte bodku na záver.

 

Milé dámy, milí páni, keď chcete byť zdraví, treba športovať a jesť čerstvé slovenské mrkva a bicyklovanie znamenajú tie najkrajšie nohy.

 

Uverejnené: denník Šport / 16.február 2016